سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان:

سرامیک پرسلان رشته ی گسترده ای است از شیمی سیلیکات ، که در نیم صده گذشته به ویژه پس از جنگ جهانی دوم ، بر پایه دانش شیمی و پختن ، استوار شده و پیشرفت می کند. سرامیک نام گروهی خاک های شکل گرفته ای است که ، در گرمای ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ درجه پخته شده و شکننده باشند.
پانل سرامیک پرسلانی ، سرامیک هایی با ضخامت کم هستند که از رس، سیلیس، حلال، مواد رنگی و دیگر مواد ساخته شده و معمولا در کف، دیوار و نماها به کار می رود. آنها را از طریق خرد و الک کردن، تغییر شکل دادن ، خیس کردن و غیره می سازند و معمولا در دمایی محیط آنها را با فشار و تزریق ذوب و یا فرایند های دیگر قالب ریزی می کنند. بلافاصله آنها را خشک کرده و متعاقبا در دمای بالا ذوب می کنند. سطوح و جناحین پرسلان آب را جذب نمی کند(کمتر یا مساوی ۰.۵%). به سرامیک های پرسلان یک لایه الیاف شیشه ای با چسب پلیمری چسبیده شده است تا در صورت شکسته شدن از هم باز نشود.

proteus facades

انواع سرامیک پرسلان:

سرامیک های پرسلانی گروه فول بادی Full body:

 

        فول بادی  یا همان سرامیک های تمام بدنه در این نوع سرامیک ها سطح و بدنه محصول دارای رنگ یکسان می باشد.

این ویژگی بعد و عمق بیشتری به محصول می دهد و در مواردی که در اثر ضربه سطح سرامیک دچار آسیب شود چون رنگ سطح و بدنه سرامیک یکسان می باشد آسیب قابل تشخیص نیست. سرامیک های فول بادی بهترین محصول برای فضاهای پرترافیک می باشند. مضافاً اینکه این سرامیک ها در کنج های بیرونی و برگشت به دلیل یکسانی رنگ بدنه و سطح عملکرد بسیار بهتری از سرامیک های معمولی دارند.

 

سرامیک های پرسلانی گروه Colored body:

        در این نوع سرامیک ها رنگ سطح و بدنه مثل سرامیک های فول بادی همرنگ نبوده و با اختلاف جزئی در آن طیف قرار دارد. در این گروه، بدنه دارای رنگ نزدیک به سطح بوده و سطح سرامیک نیز دارای رنگ و طرح و چاپ مختلف می باشد. 

سرامیک های استراکچردار نیز در این گروه قرار می گیرند. 

این گروه سرامیک ها نیز مانند سرامیک های فول بادی به دلیل نزدیکی رنگ بدنه با سطح در موارد آسیب دیدگی سرامیک و نیز در کنج های بیرونی و برگشت ها عملکرد بهتری دارند. انواع سرامیک های لعاب مات ترافیکی این گروه نیز بعد از سرامیک های گروه فول بادی برای محل های پرترافیک ماندگاری بالایی دارند.

 

سرامیک های پرسلانی Normal body:

       در این نوع سرامیک ها بدنه پرسلان عادی فاقد رنگ محصول از رنگ های بدنه تشکیل شده و سطح آن دارای رنگ و طرح متفاوت می باشد. بدین صورت که بر روی یک بدنه یکسان طرح و رنگهای مختلفی چاپ می شود. این نوع سرامیک ها از نظر قیمت در سطح پایین تری نسبت به دو گروه دیگر قرار دارند. در حال حاضر تولیدات اغلب کارخانجات داخل کشور از این گروه محصول می باشد.

این گروه محصول به دلیل سهولت در تولید و پایین بودن قیمت توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می گردد. شایان ذکر است بدلیل نوسان رنگ خاک های معدن و عدم استفاده از رنگ در بدنه این محصولات نوسان SHADE در هر دوره تولید ممکن است شدیدتر باشد.

انواع سیستم های نصب سرامیک:

۱-سیستم نامشهود keil:

۲-سیستم نامشهود شیاری:

۳-سیستم مشهود ماسا:

۴-سیستم مشهود کلیپسی:

۵-سیستم نصب با چسب :

پروژه هایی که در آن ها از سرامیک پرسلان استفاده کرده‌ایم:

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.